[ 1
]
|
|
Posted: 2010-02-18 14:00:31
|
Became a member:
Forum posts:
|
Någon som har spelat Travspelet med V65 från ALGA och vet om det är roligt att spela ?
http://www.tradera.com/search/result.aspx?header=true&search=travspelet
|
|
Reply
|
|
|
Posted: 2010-03-27 20:16:22  Någon som har spelat Travspelet med V65 från ALGA och vet om det är roligt att spela ?
http://www.tradera.com/search/result.aspx?header=true&search=travspelet
Answer to: "Någon som har spelat Travspelet med V65 från ALGA och vet om de"
|
Became a member:
Forum posts:
|
jaa roligt om man kunde ha v65:=)
|
|
Reply
|
|
hogan
|
Posted: 2010-03-29 07:44:24
|
Became a member: 2008-01-18
Forum posts: 4955
|
Nej det suger ganska mycket....finns för lite morötter i spelet...ungefär som monopol, den som äger Norrmalmstorg vinner typ.....sen gäller det också att vara minst 3-4 st som spelar lite seriöst, blir lätt blaj annars....man kan hitta på lite egna saker för att göra det mer spännande förstås, man får vara lite uppfinnar-jocke liksom. 
|
|
Reply
|
|
ddmannen
|
Posted: 2010-03-29 17:02:51  Nej det suger ganska mycket....finns för lite morötter i spelet...ungefär som monopol, den som äger Norrmalmstorg vinner typ.....sen gäller det också att vara minst 3-4 st som spelar lite seriöst, blir lätt blaj annars....man kan hitta på lite egna saker för att göra det mer spännande förstås, man får vara lite uppfinnar-jocke liksom. 
Answer to: "Nej det suger ganska mycket....finns för lite morötter i spelet.."
|
Became a member: 2007-07-01
Forum posts: 1312
|
norrmalmstorg är inte alls bäst i monopol , den är däremot dyrast , överlägset bästa serien är sturegatan , karlavägen och narvavägen . som ligger 6,8 och 9 steg från fängelset.
|
|
Reply
|
|
|
Posted: 2010-03-29 19:54:06
|
Became a member:
Forum posts:
|
Notre-Dame de Paris och Tour Eiffel var nice i det franska monopolet.. och i gamla monopol var det självaste Ave.des Champs-Élysées som var ballast.
Jag var dock ingen strateg, brukade bli black fort. 
|
|
Reply
|
|
[ 1
]
|