|
|
|
|
|
|
V75-4 | S.O. Perssons Minne.
1:A PRIS 125 000 kr 2140 A
1. JÄRVSÖFAKS Persson Jan-Olov
2. ELIAS Lindberg Lars
3. GLÖDING Svanstedt Åke
4. SLÅTT ELD Blekkan Jomar
5. LUMJOR Kihlström Örjan
6. MÖRTVEDT JERKELD Frick Jim
7. NORDGUBBEN Ohlsson Ulf
8. TROLLFAGER Bergh Robert
9. JÄRVSÖMOLLE Jansson Torbjörn
_____________________________________________________
Turordning: 1-5-2-6-8-4-7-9-3
Travzonen
, 2007-06-03 20:14:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
V75-5 | Stolopp - Lärlingslopp.
1:A PRIS 100 000 kr 2140 A
1. CATARINA SISU Olofsson Hanna
2. EVITA PIL Andersson Mikael M
3. QUANTUM VICTORIA Sundgren Johan L
4. BETTY BROLINE Swahn Sarah
5. EMELI ACCENT Andersson Jimmy H
6. TIME FOR A CHANGE Holmberg Åsa
7. TAKINA SILVIO Vanderwal Eelco
8. PAU Andersson Peter M
9. NOBLESS AMOK Persson Ulf
10. HYDRA ISLAND Parhans Emil
11. SHIPSHAPE GIRL Åkerlund Martin
12. MONE Andersen Troels
_____________________________________________________
Turordning: 3-4-11-10-7-9-8-6-12-5-1-2
Travzonen
, 2007-06-03 20:14:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
V75-6 | Klass II, försök 3.
1:A PRIS 100 000 kr 2640 V
1. MISS MUZZLE Linder Fredrik
2. VICTORIA GIRL Adielsson Erik
3. BILBO A.U. Svanstedt Åke
4. JEU DE MOTS Ohlsson Ulf
5. CADDIE AVEC Lennartsson Per
6. SHOWTIME HILLS Edin Stefan
7. VICTOR DREW G.L. Moberg Anders K
8. INTE ILLA Karner Markus a
9. BORDEAUX PRICE Lindberg Lars
10. JAY JAY OKOCHA Persson Jan-Olov
11. COBOL MAN Kihlström Örjan
12. RYAN'S HORNBEAM Uhrberg Thomas
_____________________________________________________
Turordning: 1-4-12-2-10-11-6-9-8-7-3-5
Travzonen
, 2007-06-03 20:14:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
V75-7 | Bronsdivisionen, försök 3.
1:A PRIS 110 000 kr 2640 V
1. FREEMAN Widell Kaj
2. TIMJANS KAP Eklöf Bo
3. WISS NIGHT HAWK Uhrberg Thomas
4. SALO Frick Jim
5. UNBEATABLETEALIGHT Svanstedt Åke
6. LIMERICK S.I.R. Kihlström Örjan
7. SPEEDY GOLD Lindberg Lars
8. EASY BROLINE Ohlsson Ulf
9. EGON VICK Jansson Torbjörn
10. ALVENA LISTON Adielsson Erik
11. TACTICAL Lennartsson Per
12. MIND CHAP Svensson Henrik
_____________________________________________________
Turordning: 2-7-5-9-11-10-1-6-12-8-3-4
Travzonen
, 2007-06-03 20:14:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
V75-1 | Rättviks Kommun - Klass II, försök 2.
1:A PRIS 100 000 kr 2140 A
1. TOSCA DU LING Frick Kajsa
2. ACES MAJESTY Karlsson Johnny B
3. JODYVIN Partanen Juhani
4. BLACK GOLD Jansson Torbjörn
5. RYAN'S HORNBEAM Uhrberg Thomas
6. CELAN CAFE Lennartsson Per
7. JUST FACE IT Adielsson Erik
8. URAX BRILJANT Svanstedt Åke
9. STARO ALMAB Witasp Leif
10. COOLMAN CROWN Heiskanen Veijo
11. MAGNIFIQUE BRÅTEN Goop Björn
12. EJECT Ohlsson Ulf
_____________________________________________________
Turordning: 10-1-12-2-3-8-4-9-5-7-11-6
Eriksson
, 2007-05-28 07:00:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
V75-2 | Stolopp.
1:A PRIS 100 000 kr 2140 V
1. SMASH LIGHT Witasp Leif
2. KOMPLIMANG Kihlström Örjan
3. LUCILLE ZET Gustavsson Elin
4. SIMB ROSETTE Frick Jim
5. VIRGINIA LAUNCHER Alsén Olle
6. GOODY BRODDA Goop Björn
7. VANESSA BOKO Uhrberg Thomas
8. FOREIGN BEAUTY Bergh Robert
9. MIMMI R.S. Ohlsson Ulf
10. DIAMANT Wallin Anders
11. JUST A JOKE Eriksson Ulf
12. BUMBLEBEE MEJL Linder Fredrik
13. PARIS Holmsten Per-Åke
14. JOBIE ANA Adielsson Erik
15. DREAMSHIP Svanstedt Åke
_____________________________________________________
Turordning: 15-14-11-12-2-7-6-3-4-9-8-5-13-1-10
Eriksson
, 2007-05-28 07:00:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
V75-3 | Ego Boys Minne (Gulddivisionen, försök 3).
1:A PRIS 150 000 kr 1640 A
1. GAZZA FRONTLINE Pettersson Tomas
2. PICTURE ÅS Jansson Torbjörn
3. TURBO SUND Witasp Leif
4. HOME BLÅBJERG Uhrberg Thomas
5. FLYING HERKULES Hanné Tommy
6. SARA LU HANOVER Adielsson Erik
7. BAMBINO BANKER Svensson Erik
8. MYSTICAL DREAM Svanstedt Åke
9. FAVORIT Lennartsson Per
10. NYBY EXET Lindmark Mikael
11. DIMMAN Frick Jim
12. JADEMACK ÅS Holmsten Per-Åke
_____________________________________________________
Turordning: 9-8-3-2-1-10-7-12-5-4-6-11
Eriksson
, 2007-05-28 07:00:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
V75-4 | Siljansloppet.
1:A PRIS 110 000 kr 1640 A
1. ENGESVE BELLA Witasp Leif
2. STORGÅRDS KILLEN Byström John
3. CLAY Frick Jim
4. KLACK JO Kihlström Örjan
5. HVATT BAUS Hvattum Per M a
6. SANT PIRIL Bergh Robert
7. LUNDÅS EMELIE Svanstedt Åke
8. KARMINE Jansson Torbjörn
9. TERNEVINN Olsson Daniel
10. HÖGDA SVARTEN Goop Björn
11. PERLE OLE Sundberg Åke
12. DALADIN Andersson Mikael J
_____________________________________________________
Turordning: 7-10-3-6-4-1-9-2-12-5-11-8
Eriksson
, 2007-05-28 07:00:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
V75-5 | Klass III, försök 2.
1:A PRIS 100 000 kr 2140 V
1. GIANT COGER Nordström Per
2. CLICQUOTS SUN ROSE Melander Micael
3. BLUE SAINT Anderberg Roger a
4. JAN PALEMA Svanstedt Åke
5. B.SMOKED Wallin Tony
6. WINNER FARMING Adielsson Erik
7. GARFIELD BROLINE Bergh Robert
8. GENOA BROLINE Goop Björn
9. TERRIBLE TRICK Lindegren Erik
10. GIANT DESERT Westholm Jörgen
11. DUNDER KAP Ohlsson Ulf
12. LOLLO ZET Gustavsson Elin
_____________________________________________________
Turordning: 10-9-2-8-7-4-11-12-1-5-3-6
Eriksson
, 2007-05-28 07:00:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
V75-6 | Klass I, försök 2.
1:A PRIS 100 000 kr 2640 V
1. ATLAS GOLD Andersson Mikael J
2. MATRIX RELOADED Kihlström Örjan
3. DEFI TRIZZ Witasp Leif
4. DU MILLE COUNTACH Lennartsson Per
5. UDDENS INTRIP Nordström Per
6. THE BAD BRIDE Linder Fredrik
7. CHARLES DE GAULLE Bergh Robert
8. SUPER EASY Ohlsson Ulf
9. SIMB SKYROCKET Kontio Jorma
10. TARGET PLAYER Uhrberg Thomas
11. BOWLING INFERNO Söderkvist Stefan
12. AXEL ESSKÅ Adielsson Erik
_____________________________________________________
Turordning: 11-9-7-3-5-6-10-8-4-2-12-1
Eriksson
, 2007-05-28 07:00:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
V75-7 | Silverdivisionen, försök 2.
1:A PRIS 125 000 kr 1640 A
1. VINO CAMIELLE Ehlers Jimmi
2. SUN POWER C.G. Kontio Jorma
3. CROWNS DIAMOND Goop Björn
4. IMPORTANT Nordström Per
5. ARRAS Söderkvist Stefan
6. LARITZ SUPERGOAL Sundberg Hans-Owe
7. ORNELLAIA Adielsson Erik
8. DAVIDOV Eriksson Sören
9. PRESENT Uhrberg Thomas
10. ADAMS HALL Svanstedt Åke
11. SPEEDEN Kihlström Örjan
12. TAYLOR MADE Lennartsson Per
_____________________________________________________
Turordning: 11-5-4-10-8-12-2-7-1-9-3-6
Eriksson
, 2007-05-28 07:00:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bohica till spets om laddning, sedan bra chans att Conrads On Line övertar in i första kurvan. Så vass som han var senast lär Goop köra där sedan.
Keep On Flying blir storfavorit men det luktar dödens lång väg, kan bli tufft i en final under elitloppshelgen.
Shiburre och Nicolas Cake smyger och spurtar rykande till slut.
/ A
, 2007-05-22 03:06:56 |
|
|